Adata XPG Lancer Blade RGB 32GB (16GBx2) DDR5 6000MHz Desktop Ram White (AX5U6000C3016G-DTLABRWH)
Description
Adata XPG Lancer Blade RGB 32GB (16GBx2) DDR5 6000MHz Desktop Ram White
Features:
- Compact Low-Profile Heatsink Design
- Customizable RGB light effects
- Create Personalized Lightshow with XPG Prime
- PMIC for power supply stability
- On-die ECC error correction
- High-quality materials for stable overclocking
- Supports Intel XMP 3.0 and AMD EXPO for easy overclocking
LANCER BLADE RGB DDR5 Memory
Specifications:
| Model: | LANCER BLADE RGB DDR5 Memory |
| Part Number: | AX5U6000C3016G-DTLABRWH |
| Colour: | White |
| Capacity: | 32GB |
| Kit Type: | 16GB x 2 |
| Memory Type: | DDR5 |
| Speed: | 6000MHz |
| Latency: | CL 30-40-40 |
| Operating temperature: | 0°C to 85°C |
| Storage temperature: | -20°C to 65°C |
| Operating voltage: | 1.35V-1.4V |
| Dimensions(LxWxH): | 133.35 x 40 x 7.86mm |