Adata Xpg Spectrix D35G Rgb 32Gb (32Gbx1) Ddr4 3200Mhz Desktop Ram (Black) (AX4U320032G16A-SBKD35G)
Description
Adata Xpg Spectrix D35G Rgb 32Gb (32Gbx1) Ddr4 3200Mhz Desktop Ram (Black)
Adata XPG Spectrix D35G Rgb 32Gb (32GBx1) Ddr4 Black Desktop Ram with 3200MHz Speed, CL-16 Latency and Compact Low-Profile Heatsink. Compatible with Latest AMD Platforms and Intel XMP 2.0 Ready. This Memory is Designed for Gamers with Unique Personalities.
Features:
- Compact Low-Profile Heatsink Design
- Top Quality RAM for High Durability
- Customizable RGB Light Effects
- Works with the Latest AMD Platforms
- Supports Intel XMP 2.0 for easy overclocking
- RoHS compliant
Specifications:
| Model | SPECTRIX D35G |
| P/N | AX4U320032G16A-SBKD35G |
| Color | Black |
| Capacity | 32 GB |
| Kit Type | 32GB x 1 |
| Speed | 3200MT/s |
| Latency | CL 16-20-20 |
| Memory Type | DDR4 |
| Operating temperature | 0°C to 85°C |
| Storage temperature | -20°C to 65°C |
| Operating voltage | 1.35V |
| Dimensions(LxWxH) | 133.35 x 36 x 6.6mm |
| Warranty | Lifetime warranty |
| Note | *** Image use as reference only
*** Features, Price, Specifications are subject to change without notice. |
| Brand | ADATA, XPG |
|---|---|
| ram-capacity | 32GB |
| ram-speed | 3200 MHz |