GSkill Ripjaws M5 RGB 32GB (16GBx2) DDR5 6000MHz Desktop RAM (White) (F5-6000J3636F16GX2-RM5RW)
Description
GSkill Ripjaws M5 RGB 32GB (16GBx2) DDR5 6000MHz Desktop RAM (White)
GSkill Ripjaws M5 RGB 32GB 6000MHz Ram designed for PC enthusiasts and gamers. Featuring aluminum heatspreaders and customizable RGB lighting. It is an ideal choice for those who want to customize their PC.
Features:
Ripjwas M5 RGB
High-Speed DDR5 Memory Performance
Experience DDR5 in Style
Engineered for Exceptional Quality
XMP 3.0 Support
Limited Lifetime Warranty
Specification:
| Model Part Number | F5-6000J3636F16GX2-RM5RW |
| Memory Type | DDR5 |
| Capacity | 32GB (16GBx2) |
| Multi-Channel Kit | Dual Channel Kit |
| OC Profile Support | Intel XMP 3.0 |
| Tested Speed (XMP) | 6000 MT/s |
| Tested Latency (XMP) | 36-36-36-96 |
| Tested Voltage (XMP) | 1.35V |
| Registered/Unbuffered | Unbuffered |
| Error Checking (ECC) | Non-ECC |
| SPD Speed (Default) | 4800 MT/s |
| SPD Voltage (Default) | 1.10V |